Jak dobrać krawat do marynarki?

Jak dobrać krawat do marynarki?

Krawat to element garderoby, który dodaje całemu strojowi elegancji. Jest to także element, który świadczy o tym, jak dobrze się prezentujemy. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać krawat do marynarki w taki sposób, aby cały nasz strój był spójny i prezentował się jak najlepiej.

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze krawatu, jest krój marynarki. Jeśli mamy do czynienia z klasyczną marynarką, to najlepiej sprawdzi się krawat w kształcie litery „V”. Natomiast jeśli mamy do czynienia z marynarką o oversize’owym kroju, to warto wybrać krawat w kształcie litery „U”.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze krawatu, jest jego grubość. Jeśli chcemy, aby nasz krawat był bardziej formalny, to warto wybrać krawat o grubszym splocie. Natomiast jeśli chcemy, aby nasz krawat był bardziej casualowy, to warto wybrać krawat o cieńszym splocie.

Pamiętajmy także, aby dobrać krawat do koloru marynarki. Najlepiej sprawdzą się krawaty w kolorze czarnym, granatowym lub bordowym. Natomiast jeśli chcemy, aby nasz krawat był bardziej kontrastowy, to możemy wybrać krawat w jasnym kolorze.

Na koniec pamiętajmy, aby dobrać krawat do rozmiaru naszej marynarki. Jeśli nasza marynarka jest oversize’owa, to warto wybrać krawat o większym rozmiarze. Natomiast jeśli nasza marynarka jest dopasowana, to warto wybrać krawat o mniejszym rozmiarze.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments