Jak dobrać buty do marynarki?

Jak dobrać buty do marynarki?

Buty to jeden z najważniejszych elementów stylizacji. Dobrze dobrane buty potrafią całkowicie odmienić wygląd całej stylizacji. Warto więc zadbać o to, aby buty dobrane do marynarki prezentowały się stylowo i elegancko.

1. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby dobrać buty do koloru marynarki. Jeśli mamy do czynienia ze stylizacją na ciemniejszą okazję, warto postawić na buty w kolorze czarnym lub brązowym. Natomiast jeśli chcemy stworzyć bardziej casualową stylizację, możemy sięgnąć po buty w jasnych kolorach.

2. Kolejnym ważnym elementem jest fason butów. Do marynarki najlepiej prezentują się buty ze skóry lub zamszu. Jeśli chcemy stworzyć bardziej formalną stylizację, warto postawić na buty oxfordy lub brogsy. Natomiast jeśli chcemy stworzyć bardziej casualową stylizację, możemy sięgnąć po trampki lub sneakersy.

3. Pamiętajmy także o tym, aby dobrać buty do kroju marynarki. Jeśli mamy do czynienia ze stylizacją na większą okazję, warto postawić na buty ze sztywnymi podeszwami. Natomiast jeśli chcemy stworzyć bardziej casualową stylizację, możemy sięgnąć po buty z miękkimi podeszwami.

4. Na koniec pamiętajmy o tym, aby dobrać buty do dodatków. Jeśli chcemy stworzyć bardziej formalną stylizację, warto postawić na buty ze skórzanymi dodatkami. Natomiast jeśli chcemy stworzyć bardziej casualową stylizację, możemy sięgnąć po buty z dzianinowymi dodatkami.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments