Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty

Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty

Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty to ważny moment w życiu każdej rodziny. Dbanie o zęby od najmłodszych lat jest kluczowe dla zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu przez całe życie. Wizyty adaptacyjne stanowią pierwszy krok w kształtowaniu właściwych nawyków higieny jamy ustnej oraz pozytywnego podejścia do dentysty. W jaki sposób powinna przebiegać taka wizyta? Co warto wiedzieć przed udaniem się z dzieckiem do gabinetu? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Wizyta u dentysty – dlaczego wywołuje strach?

Wielu rodziców zastanawia się, dlaczego ich pociechy tak bardzo boją się dentysty. Często wynika to z faktu, że trafiły na fotel stomatologiczny dopiero w momencie, gdy ich ząbki wymagały zaawansowanego leczenia. Takiej sytuacji bez problemu mogła zapobiec wizyta adaptacyjna, a także regularne kontrolowanie stanu uzębienia u dziecka.

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym, nazywana również popularnie wizytą adaptacyjną, powinna odbyć się jeszcze przed ukończeniem przez malucha drugiego roku życia, choć można umówić się na nią nieco szybciej.

Podczas konsultacji budowane jest zaufanie pomiędzy lekarzem a dzieckiem. Maluch może zaznajomić się ze specyficznym, nowym otoczeniem, poznać gabinet dentystyczny, a także narzędzia służące do leczenia zębów. Wizyta adaptacyjna odbywa się w towarzystwie rodziców. Dziecko nie jest poddawane konkretnym procedurom medycznym, konsultacja natomiast może zakończyć się badaniem jamy ustnej, które przeprowadza stomatolog. Po badaniu rodzice otrzymują konkretne informacje, dotyczące stanu uzębienia dziecka.

Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty – ważne informacje

Podczas wizyty adaptacyjnej rodzice są szczegółowo informowani o tym, jak powinna wyglądać dieta i pielęgnacja zębów ich dzieci. Dentyści przekazują też, w jaki sposób należy szczotkować zęby, a także, dlaczego tak istotna jest profilaktyka.

Dobrze, aby przed wizytą adaptacyjną rodzice poinformowali swoje dziecko w kilku prostych słowach o planowanych konsultacjach u stomatologa i celu, w jakim zostaną one przeprowadzone.

Wizyta adaptacyjna dziecka w gabinecie stomatologicznym – gdzie się umówić?

Wszystkim osobom, będącym z warszawskiego Bemowa lub też okolic, szczególnie polecamy wizytę adaptacyjną dziecka w gabinecie stomatologicznym We Smile. Pracują tam praktycy z wieloletnim doświadczeniem oraz świetnym podejściem do dzieci zarówno w wieku szkolnym, jak i przedszkolnym.

Podsumowanie

Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty powinna przebiegać w luźnej i przyjaznej atmosferze. Konsultacje mają charakter zapoznawczy, dziecko może obejrzeć gabinet, zobaczyć narzędzia, a także sprzęt, służący do leczenia, jak również poznać lekarzy-stomatologów. Podczas wizyty adaptacyjnej nie wykonuje się procedur medycznych. Stomatolog sprawdza wyłącznie stan uzębienia dziecka i informuje rodziców, w jaki sposób powinni oni dbać o zęby malucha.

Materiał sponsorowany

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments